Bakü Ramazan Bayramı Turu

Yurtdışı Turlar

Bakü Ramazan Bayramı Turu

Ulaşım:Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Rehber:Türkçe Rehber

Süre:3 Gece - 4 Gün

Rota:Bakü (3)

Bakü Ramazan Bayramı Turu

1. GÜN

İstanbul  Bakü

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2 saat önce 06:20’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK332 sefer sayılı uçuşu ile 08:20’de Bakü’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 12:10’da Bakü’ye varıyoruz. Varışımıza istinaden Bakü şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Kristal Salonu, Bayrak Kale, Dönme Dolap, Venedik Parkı, Nobel Miras Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

2. GÜN

 Bakü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Ataşgah & Yanar Dağ Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Bakü Gecesi Turu’na katılabilirler. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

Alternatif Program

Ataşgah & Yanar Dağ Turu

 40 Euro

Turumuzda Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki Üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. Ateşi yıllardır sönmeyen bu yapı, Zerdüşt inancına göre belli başlı Hac yerlerinden biridir. Buradaki turumuzun ardından ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanardağ’ı gezeceğiz. 65 hektarlık bir alanda yer alan ve altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyılardan beri yanmaya devam eden bu dağın ilginizi çekeceğinize eminiz.

3. GÜN

 Bakü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

Alternatif Program

Gobustan Turu

 35 Euro

Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir

4. GÜN

Bakü  İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında uçuş saatimize kadar serbest zaman. Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 335 sefer sayılı uçuşu ile 22:05’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile ertesi gün 00:15’de İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-GYD / GYD-IST ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar

Alan Transferleri

Bakü şehir turu ( Varışta panoramik )

Türkçe rehberlik Hizmeti

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

Yurtdışı Çıkış Harcı

Vize Ücreti (10$)

Ekstra Turlar

Kişisel harcamalar

Azerbaycan Vize:
Kapı Vizesi (Hayder Aliyev Havalimanından Bireysel Olarak 10 $ Karşılığında Alınmaktadır. Hemen girişteki fırmu doldurup 10 usd ile birlikte pasaportunuzu vererek vize işlemi gerçekleşmektedir. 
Online Vize : https://evisa.gov.az/en/ linkten girerek gerekli bilgileri doldurup 23 usd karşılığında online olarak da vizesinizi alabilirsiniz. Online vize için min. 4-5 gün önceden başvuru yapmanız gerekmektedir. 
(Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Uygulaması Yoktur.)

 

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları TK332 - Uçuş Saati 08:20

Dönüş: Türk Hava Yolları TK335 - Uçuş Saati 22:05

Bakü Ramazan Bayramı Turu