Hindistan Altın Üçgen Turu Türk Havayolları İle

Yurtdışı Turlar

Hindistan Altın Üçgen Turu Türk Havayolları İle

Ulaşım:Türk Havayolları ile

Rehber:Türkçe Rehber

Süre:6 Gece - 7 Gün

Rota:Agra (1) & Fatehpur Sikri & Jaipur (2) & Delhi (2)

Hindistan Altın Üçgen Turu Türk Havayolları İle

1. GÜN

İstanbul  Delhi

Saat 17.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.20’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. GÜN

Delhi  Agra

Yerel saat 04.35’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Ekstra Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Mohabbat Taj Show Turu

 70 USD

Bu turumuzda Şah Cihan’ın, eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.

3. GÜN

Agra  Fatehpur Sikri - Jaipur

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

4. GÜN

 Jaipur

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN

Jaipur  Delhi

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN

 Delhi

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Dileyem misafirlerimiz rehberimizin akşam ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Turumuzun ardından otelimize döneceğiz.

Alternatif Program

Bollywood Show- Kingdom of Dreams Turu

 65 Dolar

Kingdon of Dreams'te renkli ve çoşkulu bir Bollywood gösteri izleme fırsatını kaçırmamalısınız.

7. GÜN

DELHİ  İSTANBUL

Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 06.15’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 10.30’da İstanbul Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul, Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

5* Otellerde 5 gece konaklama

Sabah Kahvaltıları

Akşam yemekleri

Programda belirtilen tüm geziler

Tac Mahal gezisi giriş ücreti

Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

Agra Kalesi giriş ücretleri

Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

Öğle Yemekleri

Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)

Ekstra turlar,

Seyahat Sigortası (15 Euro)

Kişisel harcamalar

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.

Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.

Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

X Large Paket (Opsiyonel)
Mohabbat Taj Show 70$
Bollywood Show 65$
Toplam 135$

135$ Yerine 120$

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları - TK 716 - Uçuş Saati 20:20

Dönüş: Türk Hava Yolları TK 717 - Uçuş Saati 06:15

 

Hindistan Altın Üçgen Turu Türk Havayolları İle